cz de en

Hliníkové odlitky pro kolejová vozidla

Proč se více a více původně ocelových či litinových odlitků v kolejové technice nahrazuje hliníkovými? Důvodem je nižší hmotnost a cena, rychlejší a flexibilnější výroba. To vše při dosažení požadovaných mechanických vlastností. Naše hliníkové odlitky pro kolejová vozidla jsou součástí brzdových systémů, dveřních mechanismů, klimatizačních a filtračních jednotek.

Od roku 2005, kdy jsme se stali schváleným dodavatelem projektu ETR 600 - New Pendolino, dodáváme opracované díly a podsestavy pro přední evropské, americké a asijské výrobce nadzemních i podzemních vlaků, tramvají a trolejbusů.

Výroba kolejových vozidel je jedna z nejnáročnějších v otázce bezpečnosti. Proto je každá výrobní a technologická operace pravidelně kontrolována dle schváleného plánu kontroly kvality. Všechny námi vyráběné odlitky pro kolejová vozidla tedy podléhají přímo ve výrobě průběžné a následně i přísné výstupní kontrole. Samozřejmostí je zpětná dohledatelnost výsledků zkoušek jednotlivých výrobních zakázek odlitků.

Více o vstupní, průběžné a výstupní kontrole kvality.

 

Máte zájem o naše odlitky? Chcete více informací?

Zavolejte nám, navštivte nás nebo vyplňte kontaktní formulář a my se vám do druhého pracovního dne ozveme.

Vyplňte nezávaznou poptávku